pondělí 4. listopadu 2019

Úspěšný hon v Lužné

Sparta Lužná - SK Ohnivec Městečko 2:3 na penalty (1:0)

Po minulém týdnu, kdy se s Jesenicí hrál jen takový mlžný fotbalový opar, to v Lužné vypadalo celkově mnohem lépe. A staraly se o to oba týmy. V aktivitě se střídaly s několikaminutovou pravidelností, bylo to běhavé, soubojů plno, ale i celkem slušných akcí bylo ke spatření jak daňků v oboře. Takže diváci, kterých bylo na tribuně hojně z Městečka, byli s počtem daňků spokojeni. První výstřel ovšem obstarali domácí. Dvě prohrané hlavičky ve směru Ábovy branky a zkušený kanonýr Pokorný už neměl probléma dát gól - 1:0. Městečko přidalo a do konce poločasu sice jen znervóznělo domácí svojí aktivitou, gól nedalo, ale i takový psychologický tlak je někdy dobrý. A vyplatil se, protože po změně stran hostující ohnivci srovnali. Z trestného kopu se opřel do míře levačku Zuska a odražený míč od břevna padající před čáru dorazil Jura Urban - 1:1. Základní poučka po gólu pár minut absolutního soustředění se v Městečku minula účinkem, takže po rozehrání se dostali Luženští do hry, rychlý balon ze strany a na zadní tyči do prázdné dával podruhé v zápase Radek Pokorný - 2:1. To je takové, k opravdovému naštvání. Naštěstí jsou ohnivci povahy veselé, přátelské, tak si řekli (beze slov), že druhý gól Luženských je takovým kamarádským počinem a teď hurá za vyrovnáním. Tráva byla pěkná, daňci se počítají až po honě. Nakonec se to povedlo, ač nedokážu popsat ani jak, odrazem, poslední se dotknul lopty asi Jonáš Sýkora, vyrovnáno 2:2. Výsledek asi odpovídající hře. Penalty pak zvládli Městečtí překvapivě stoprocentně, i značně nevyzpytatelní střelci z Plzně, Kolešovic a z hokeje, Ába jednu lapil a šlo se spokojeně na pívo.

Městečko: Abrahám - Zuska - Heger, Hadrava, Zelenka - Mezei, Urban, Kolísek I, Grill - Sýkora, Tvrz (Karnafel).